Książka dr hab. Damiana Guzka, prof. UŚ wyróżniona o ogólnopolskim konkursie

22.04.2022 - 08:08 aktualizacja 16.05.2022 - 09:46
Redakcja: violettakulik

Dr hab. Damian Guzek, prof. UŚ, ekspert, którego badania koncentrują się wokół zagadnień związanych z konsumpcją mediów, mediami cyfrowymi, religią i polityką otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Czesława Mojsiewicza. Była to IX edycja konkursu na najlepsza książkę o tematyce politologicznej za rok 2019 i 2020.

Nagrodzona książka pt. „Mediatizing Secular State: Media, Religion and Politics in Contemporary Poland” jest rezultatem grantu NCN Preludium zatytułowanego „Media wobec idei świeckiego państwa”. Publikacja stanowi studium empiryczne nad zmianami w sposobie uprawiania relacji państwo-kościół i pokazuje, jak i dlaczego zmiany w rozumieniu państwa świeckiego i relacji państwo-kościół podążały w latach 1989-2015 za dynamiką logiki mediów.

Wręczenie nagród laureatom konkursu nastąpi w czerwcu podczas konferencji Europa XXI wieku w Słubicach.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!

Informacje o wynikach konkursu: Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych – Nagrody za rok 2019 i 2020 (ptnp.org.pl)

dr hab. Damian Guzek, prof. UŚ

Dr hab. Damian Guzek, prof. UŚ