Warsztaty z zapobiegania praniu brudnych pieniędzy dla studentów kierunku Politologia

06.05.2022 - 14:42 aktualizacja 06.05.2022 - 14:42
Redakcja: violettakulik

Zapraszamy studentów kierunku Politologia do wzięcia udziału w warsztatach „Anti-Money Laundering w systemie bankowym”, które odbędą się 10 maja br. (ul. Bankowa 11). Warsztaty przeprowadzą pracownicy jednostki operacyjnej odpowiedzialnej za prowadzenie działań AML w ING Banku.

Celem spotkania będzie przybliżenie podstawowych informacji z zakresu podejmowanych przez instytucje finansowe, w tym banki, działań na rzecz przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Poruszone będą zagadnienia, które pozwolą uczestnikom poznać wybrane uwarunkowania prawne stanowiące podstawę działania systemu AML oraz miejsca i roli sektora bankowego w ich realizacji. Uczestnicy poznają pojęcie Know Your Customer oraz jego praktyczne przejawy w zakresie realizacji obowiązków stawianych przez ustawodawcę względem instytucji finansowych. Zaprezentowane zostaną również podstawowe możliwości pozyskiwania i wykorzystania informacji z otwartych źródeł informacji w analizie AML oraz przykładowe schematy prania brudnych pieniędzy. Prowadzący przeprowadzą także diagnozę obecnej sytuacji międzynarodowej i ryzyko, jakie niesie ona za sobą dla sektora finansowego w perspektywie AML.

Uczestniczka szkolenia trzyma banknoty