Naukowa współpraca z Chorwacją – dr Monika Frania

20.06.2022 - 10:56 aktualizacja 23.06.2022 - 13:31
Redakcja: violettakulik

Dr Monika Frania spotkała się w czerwcu z badaczami z Department of Pedagogy, Faculty of Humanities and Social Sciences, University of Split.  Była to jej kolejna wizyta. Współpracę z chorwacką uczelnią podtrzymuje od 2015 roku. W roku akademickim 2015/2016 odbyła tam roczny staż naukowy finansowany przez rząd Republiki Chorwackiej w ramach programu The New International Fellowship Mobility Programme for Experienced Researchers in Croatia – NEWFELPRO. W ramach pobytu zrealizowała projekt badawczy „The Role of Media and New Technologies in Teacher Education in the Digital Era – Selected Challenges in the Context of an Innovative Future” (MaNTinEdu).
W latach późniejszych kontynuowała współpracę  m.in. w ramach dofinansowania z programu POWER oraz ostatnio Inicjatywa Doskonałości Badań „Swoboda Badań”.
Owocem spotkań, dyskusji i konsultacji jest wspólne uczestnictwo z naukowcami ze Splitu w zagranicznych konferencjach naukowych (np. Praga, Sarajewo) oraz artykuły naukowe we współautorstwie.

dr Monika Frania