Zaproszenie do udziału w konferencji „Wybory parlamentarne i prezydenckie 2019-2020 w państwach europejskich. Nacjonalizmy – echo przeszłości czy nieuchronna przyszłość?”

16.04.2020 - 07:54, aktualizacja 16.04.2020 - 07:54
Redakcja: mariamichniowska

Doktoranci Wydziału Nauk Społecznych UŚ wraz z Kołem Naukowym Doradztwa Politycznego zapraszają na konferencję naukową „Wybory parlamentarne i prezydenckie 2019-2020 w państwach europejskich. Nacjonalizmy – echo przeszłości czy nieuchronna przyszłość?”.

Konferencja, ze względu na obecną sytuację odbędzie się online
Data: 14.05.2020

Konferencja naukowa „Wybory parlamentarne i prezydenckie 2019-2020 w państwach europejskich. Nacjonalizmy – echo przeszłości czy nieuchronna przyszłość?” jest adresowana do studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych. Obserwowanie wyborów parlamentarnych ich analizowanie jest istotnym czynnikiem kształtującym kulturę polityczną i świadome społeczeństwo obywatelskie. W obecnych czasach radykalizujące się ruchy prawicowo-nacjonalistyczne próbują wpływać na narrację polityczną w większości państw europejskich. Może to prowadzić do groźnej w skutkach erozji demokracji oraz „totalitaryzowania” się systemów politycznych. Projekt ma na celu syntezę wniosków płynących z analizy scen politycznych i walk wyborczych odbywających się w Europie w latach 2019-2020. Na tej podstawie podjęta zostanie próba opracowania środków zaradczych, mogących odwrócić ten proces bądź znacząco go opóźnić.

Ostateczny termin nadsyłania abstraktów na adres konferencjanazjonalizmy2019@gmail.com zostaje przedłużony do 30 kwietnia 2020 roku.

Na podany adres prosimy przesłać dokument w formacie edytowalnym (.doc, .docx, .rtf), zatytułowany wg schematu „Imię Nazwisko, Tytuł referatu” i zawierający:
– abstrakt;
– notę biograficzną (max. 80 słów), zawierającą aktualną afiliację, tytuł naukowy oraz
profil badawczy
– numer telefonu oraz korespondencyjny email.

Organizatorzy nie przewidują opłat za konferencję. W przypadku chętnych, istnieje możliwość publikacji artykułów za dodatkową opłatą.
Wszystkie informacje zawarte są na stronie wydarzenia. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/190150948880645/?active_tab=discussion <https://www.facebook.com/events/190150948880645/?active_tab=discussion>