Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Sekurak Haking Party na Uniwersytecie Śląskim

05.12.2019 - 16:31 aktualizacja 14.12.2019 - 18:44
Redakcja: jp

Na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Nowy Rok zaczniemy z nietypowym akcentem. O metodach analizy bezpieczeństwa opowiedzą pentesterzy z firmy Securitum:

• Michał Bentkowski – Błędy bezpieczeństwa mechanizmu „kopiuj i wklej” – Praktycznie każdy z nas korzysta na co dzień z mechanizmu „kopiuj i wklej”, np. do zapisywania ciekawych informacji czy tworzenia sprawozdań. Czy jednak kopiowanie danych z niezaufanych źródeł i wklejanie w aplikacjach o większej istotności jest bezpieczne? Przekonamy się o tym w trakcie prezentacji!
  • Michał Wnękowicz – Hacking – sztuka inteligentnego szukania – Czy można poznać czyjeś hasło bez jego łamania, wykorzystując tylko podstawową umiejętność obsługi komputera? Czy h4ck3r musi poszukiwać nowych błędów bezpieczeństwa chcąc przeprowadzić atak? Co się stanie, jeśli dodamy do siebie: specjalistyczne wyszukiwarki, brak aktualizacji, bazy znanych błędów bezpieczeństwa i wycieki danych – czyli jaki upiec crackerskie ciasto. Odpowiedź na te oraz inne pytania poznacie na prezentacji!

Po prezentacjach osoby zainteresowane karierą w bezpieczeństwie IT będą mogły porozmawiać z prelegentami, jak taka praca wygląda w praktyce.

Securitum to istniejąca od 2009 roku, największa specjalizująca się w bezpieczeństwie systemów IT firma konsultingowa w Polsce. Z ich prac doradczych, szkoleniowych i audytorskich korzysta większość banków w Polsce oraz instytucji takich jak TVN czy Nokia Siemens Networks. Pracownicy Securitum, będąc rozpoznawani na całym świecie (m.in. Google 0x0a), tworzą też portal sekurak.pl oraz dzielą się swoją wiedzą podczas konferencji i szkoleń. Niedawno wydali unikalną na polskim rynku książkę pt. „Bezpieczeństwo aplikacji webowych”.

Informacje praktyczne:

Kiedy? 8 stycznia, środa, 11:30.

Gdzie? Sosnowiec, ul. Będzińska 39, aule B4 i B5 (parter).

Ile? Wstęp jest darmowy, bez zapisów.

Wszelkie pytania – te duże i te malutkie – należy kierować do organizatorki:
dr Iwona Polak <iwona.polak@us.edu.pl>.