Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Nasza drużyna zwycięzcą mistrzostw w piłce siatkowej

14.12.2019 - 18:40 aktualizacja 15.11.2022 - 09:44
Redakcja: jp
Tagi: mistrzostwa w piłce siatkowej, siatkówka
Pracownicy oraz doktoranci Uniwersytetu Śląskiego już po raz drugi mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe w rozgrywkach siatkarskich. Mistrzostwa członków wspólnoty akademickiej w piłce siatkowej zostały rozegrane 5 grudnia 2019 roku. W turnieju rywalizowały drużyny mieszane, w skład których weszli siatkarze i siatkarki z poszczególnych wydziałów oraz jednostek uczelni. Do zawodów stanęli reprezentanci: Wydziału Nauk Przyrodniczych (Instytut Nauk o Ziemi), Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, a także pracownicy rektoratu.
System rozgrywek przewidywał gry eliminacyjne w grupach, mecze o miejsca i finał. Rywalizacja przebiegała w sportowej i przyjaznej atmosferze, a członkowie zespołów byli wspierani przez grono znajomych i przyjaciół z Uniwersytetu Śląskiego.
Zwycięzcą turnieju została drużyna Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych. Drugie miejsce przypadło zespołowi reprezentującemu Wydział Nauk Przyrodniczych, na trzeciej pozycji uplasowali się pracownicy rektoratu, natomiast czwartą lokatę zajęli zawodnicy z CINiB-y.
Turniej został zorganizowany pod honorowym patronatem rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zwycięzcy mistrzostw pracowników UŚ w piłce siatkowej. Fot. Sylwia Kowalewska