Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Nominacja profesorska dla prof. dra hab. Michała Baczyńskiego

10.10.2020 - 20:10 aktualizacja 18.10.2022 - 06:52
Redakcja: jp

Z przyjemnością informujemy, że profesor Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych dr hab. Michał Baczyński otrzymał tytuł naukowy profesora nauk inżynieryjno-technicznych nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę postanowieniem z dnia 21 września 2020 r.

Pan prof. dr hab. Michał Baczyński jest matematykiem i informatykiem, badaczem zastosowań matematyki m.in. w zakresie systemów inteligentnych, w szczególności logiki rozmytej, autorem około stu publikacji naukowych, promotorem kilku rozpraw doktorskich oraz kilkudziesięciu prac magisterskich.

Od 2019 roku pełni funkcję Prodziekana Szkoły Doktorskiej w Uniwersytecie Śląskim. Jest także koordynatorem projektu „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach”.

Serdecznie gratulujemy.

prof. dr hab. Michał Baczyński