Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Akcja popularyzacja | Warsztaty dla dzieci i młodzieży

27.08.2021 - 07:56 aktualizacja 27.08.2021 - 10:23
Redakcja: jp

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi do udziału w warsztatach doświadczalnych organizowanych w ramach projektu Akcja Popularyzacja.

O projekcie

Wykłady organizowane są w ramach projektu pn. „Akcja Popularyzacja”, finansowanego  w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu. Projekt realizowany jest przez Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych we współpracy z Wydziałem Nauk Przyrodniczych. Wykłady organizowane są na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych, w doskonale wyposażonych laboratoriach Śląskiego Interdyscyplinarnego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie.

Informacje organizacyjne

Uczestnikiem projektu może zostać każdy uczeń klasy 7 i 8 szkoły podstawowej oraz szkoły średniej, który zainteresowany jest rozwijaniem i wzbogacaniem swojej wiedzy w zakresie nauk ścisłych i przyrodniczych. Każdy, kto szuka swojej naukowej ścieżki i pragnie przeżyć inspirujące przygody w świecie nauki. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Zajęcia prowadzone będą w laboratoriach i pracowniach znajdujących się na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych, ul. 75 Pułku Piechoty 1A w Chorzowie (dojazd własny!). W ramach zajęć projektowych każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w 24 warsztatach tematycznych. Zgłoszenia uczestnika dokonują rodzice lub prawni opiekunowie ucznia, poprzez formularz zgłoszeniowy: https://formularze.us.edu.pl/site/index/508

Tematyka warsztatów, terminarz zajęć oraz szczegółowe informacje na temat przebiegu i kryteriów rekrutacji do projektu znajdują się na stronie: https://us.edu.pl/wydzial/wnst/wspolpraca/szkoly/akcja-popularyzacja/ap-warsztaty-informacje-ogolne/

Nabór do projektu jest już otwarty. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie, odnajdzie swoją naukową ścieżkę, którą będzie mógł podążać w przyszłości.

uczeń eksperymentuje

return to top