Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Akcja popularyzacja | Wykłady z pokazami dla szkół

01.09.2021 - 19:28 aktualizacja 13.09.2022 - 13:47
Redakcja: jp

Serdecznie zapraszamy do świata nauki wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich  zafascynowanych eksperymentami do udziału w cyklu interdyscyplinarnych wykładów dla młodzieży szkolnej „Nauka Wokół Nas”.

O projekcie

Wykłady organizowane są w ramach projektu pn. „Akcja Popularyzacja”, finansowanego  w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu. Projekt realizowany jest przez Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych we współpracy z Wydziałem Nauk Przyrodniczych. Wykłady organizowane są na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych, w doskonale wyposażonych laboratoriach Śląskiego Interdyscyplinarnego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie.

Informacje organizacyjne

Pokazy prowadzone są w salach audytoryjnych budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, przy ulicy 75. Pułku Piechoty 1 A w Chorzowie od poniedziałku do piątku, od 13 września do 30 września 2021 roku.

Cykl wykładów obejmuje tematy z fizyki, chemii i nauki o materiałach. Wykłady odbywają się będą  w dwóch seansach:

• Seans I – od 9:00 do 10:50.
  • Seans II – od 11:30 do 13:20.

Każdy seans obejmuje trzy odrębne,  30-minutowe wykłady z pokazami o tematyce określonej w programie. Koszt udziału w cyklu wykładów to 10 zł od uczestnika, dla nauczycieli – wstęp wolny. Opłata uprawnia do wstępu na trzy wykłady.

Program wykładów oraz szczegółowe informacje na temat rezerwacji znajdują się na stronie programu: Informacje ogólne | Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych (us.edu.pl)

Rezerwację terminów uczestnictwa w wykładach można dokonać za pomocą formularza zgłoszeniowego (https://formularze.us.edu.pl/site/index/509)

W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Formularz zgłoszeniowy jest już aktywny!

Zapraszamy serdecznie do rzeczywistego świata nauki, na przekór pandemii i nauczaniu zdalnemu!

Aktualizacja wrzesień 2022

Informacje o edycji 2022 dostępne są na stronie projektu:

Zapraszamy serdecznie do rzeczywistego świata nauki.