Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

dr Wioleta Cieślik wśród laureatów konkursu MEiN na stypendia dla wybitnych młodych naukowców

05.07.2022 - 11:25 aktualizacja 05.07.2022 - 12:03
Redakcja: jp
Tagi: chemia, chemistry, stupendia ministerialne

Po raz siedemnasty przyznane zostały stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców. Pośród 215 laureatów znalazła się dr Wioletta Cieślik reprezentująca nauki farmaceutyczne.

Dr Wioletta Cieślik na co dzień pracuje w Instytucie Chemii i jest członkiem Zespołu Projektowania Leków i Nano-farmakologia

Tematyka badań Zespołu Projektowania Leków i Nano-farmakologia.

Badania prowadzone w zespole koncentrują się na wybranych aspektach chemii medycznej i projektowania leków. Aktualna tematyka obejmuje poszukiwanie nowych związków o działaniu przeciwnowotworowym, ze szczególnym uwzględnieniem:

• chelatorów żelaza o właściwościach jonoforycznych
  • inhibitorów kinaz tyrozynowych oraz wybranych szlaków metabolicznych
  • pochodnych fullerenów i ich aktywności biologicznej.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

dr Wioletta Cieslik
dr Wioletta Cieślik | fot. T. Kawka