Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

WNST partnerem projektu Study.Not.Hard

15.03.2023 - 07:00 aktualizacja 15.03.2023 - 12:01
Redakcja: magdakorbela

W dniach 20-24.02.2023 r. Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych objął patronatem projekt Study.Not.Hard – przedsięwzięcie, które powstało z inicjatywy uczniów III klasy o profilu politechnicznym (pomysłodawczynią i kreatorką projektu jest Pani Joanna Tokarz) I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu. Projekt ma na celu zwiększenie efektywności przyswajania wiedzy ze szczególnym zwróceniem uwagi na dyscypliny nauk ścisłych i przyrodniczych poprzez organizację licznych warsztatów i doświadczeń praktycznych.

Wciągu 5 dni w 5 szkołach przeprowadzono blisko 20 000 doświadczeń dla ponad 1600 uczniów bytomskich szkół podstawowych.

Przedstawianie nauki w sposób ciekawy i nieszablonowy jest świetnym pomysłem, by zachęcić przyszłych studentów do wybierania bez obaw kierunków studiów zgodnie ze swoimi marzeniami.

Gratulujemy inicjatywy i życzymy dalszych sukcesów.

Autorka zdjęć: Joanna Tokarz