Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Dr inż. Przemysław Kudłacik w Centrum Nauki Kopernik

27.03.2023 - 07:16 aktualizacja 27.03.2023 - 12:01
Redakcja: jp

W dniu 23 marca 2023 r. w Centrum Nauki Kopernik dr inż. Przemysław Kudłacik  z Instytutu Informatyki odpowiadał na pytania: jak powstają kryptowaluty?, dlaczego ich kurs jest tak bardzo zmienny?, czy kryptowaluty mogą zastąpić klasyczne pieniądze? Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Wieczory dla dorosłych”.

O wykładzie

Tytuł: Kryptowaluty. Poszukiwanie wartości.
Opis: Kryptowaluty weszły szturmem do naszego świata. Kilkanaście lat temu przyniosły obietnicę nowej, niezależnej od wszelakich instytucji formy rozliczeń finansowych. Niestety, w mediach najczęściej słyszymy o kontrowersjach związanych z tą technologią, oszustwach i nadużyciach. Czym są kryptowaluty? Jak działają?

O prelegencie

Dr inż. Przemysław Kudłacik – informatyk, adiunkt w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Specjalista w dziedzinie zbiorów i systemów rozmytych oraz sztucznych sieci neuronowych. Inwestor, edukator i propagator technologii blockchain i kryptoaktywów.

dr inż. Przemysław Kudłacik | Fot. archiwum prywatne