Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Prof. dr hab. Michał Baczyński członkiem Rady Naukowej Instytutu Badań Systemowych PAN

18.04.2023 - 12:24 aktualizacja 19.04.2023 - 08:33
Redakcja: jp

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. Michał Baczyński został powołany przez Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk prof. dr hab. inż. Natalię Sobczak, na członka Rady Naukowej Instytutu Badań Systemowych PAN w Warszawie na kadencję 2023-2026. Skład Rady Naukowej: https://www.ibspan.waw.pl/rada-naukowa/

O prof. Michale Baczyńskim

Profesor w Instytucie Matematyki oraz w Instytucie Informatyki, Prodziekan w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego.
Więcej na stronie: prof. dr hab. Michał Baczyński
Profesor o swojej pasji do nauki: Nauka | Moja pasja
Profesor o swojej pasji do sportu: Dzień kultury fizycznej

O Instytucie

Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk (IBS PAN) prowadzi badania w zakresie szeroko rozumianej analizy systemowej, obejmującej analizę, modelowanie, optymalizację i podejmowanie decyzji dotyczących wieloelementowych, wieloaspektowych i wielokryterialnych problemów, których opis jest zazwyczaj niedoskonały ze względu na związaną z nim niepewność, nieprecyzyjność sformułowań słownych, brak pełnej informacji, czy niemożność obserwacji wszystkich istotnych zmiennych.

prof. dr hab. Michał Baczyński