Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Projekt Chemia dla Zielonej Gospodarki | Rekrutacja dla szkół drugi etap

20.09.2024 - 13:09 aktualizacja 23.09.2024 - 12:45
Redakcja: jp

Drugi etap rekrutacji do projektu w ramach zadania 3: Wsparcie Uczniów szkół ponadpodstawowych przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, Warsztaty praktyczne realizowane na Uczelni „Zielona chemia” WRZESIEŃ 2024

Zakończyliśmy etap wstępny rekrutacji do Projektu, w którym wyłoniliśmy 5 szkół mających siedzibę na obszarze jednego z 7 podregionów woj. śląskiego określonych w TPST. W każdej z wyłonionych szkół osobno, zostanie przeprowadzona rekrutacja uczestników i uczestniczek do projektu zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie (etap 2 rekrutacji). Uczniowie i uczennice z następujących szkół mogą wziąć udział w rekrutacji:

• Zespół Szkół Nr 1, III Liceum Ogólnokształcące, Pszczyna
  • I Liceum Ogólnokształcące, Żywiec
  • Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące, Chorzów
  • I Liceum Ogólnokształcące, Tarnowskie Góry
  • I Liceum Ogólnokształcące, Zabrze (rekrutacja w 2025 roku)

1. Aby wziąć udział w rekrutacji do Projektu osoba ucząca się zobowiązana jest do wypełnienia Formularza zgłoszeniowego do Projektu, którego wzór stanowi załącznik nr 1a lub 1b do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie oraz przekazania go w odpowiednim terminie, do osób wskazanych w ogłoszeniu rekrutacyjnym w każdej szkole osobno. Osoba która złoży wymagane formularze uzyskuje status kandydata/kandydatki do Projektu.
  2. Osoby małoletnie przystępujące do rekrutacji zobowiązane są dodatkowo do złożenia Zgody rodzica/ prawnego opiekuna na udział w Projekcie, której wzór stanowi załącznik nr 5a lub 5b do niniejszego Regulaminu.
  3. Po zakwalifikowaniu się do Projektu, tj. jednorazowo, przed przystąpieniem do pierwszej formy wsparcia, każdy kandydat/kandydatka zobowiązany/a jest do
    – wypełnienia i złożenia: Formularza danych osobowych do Projektu, którego wzór stanowi załącznik nr 2a lub 2b do niniejszego Regulaminu,
    – zapoznania się z: Formularzami klauzul informacyjnych RODO, które stanowią załącznik nr 3 oraz załącznik nr 4 do niniejszego Regulaminu,
    – wypełnienia i złożenia Deklaracji uczestnictwa w Projekcie, której wzór stanowi załącznik nr 6a lub 6b do niniejszego Regulaminu.

Zostanie ustalona lista rankingowa, w każdej ze szkół osobno, wg malejącej liczby punktów. W przypadku uzyskania takiej samej/granicznej liczby punktów, zostanie zastosowane dodatkowe kryterium: średnia ze wszystkich ocen z semestru poprzedzającego rekrutację. W przypadku uzyskania takiej samej granicznej liczby punktów zostanie zastosowane kolejne kryterium: rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzona przez osobę wskazaną w szkole do przeprowadzenia procesu rekrutacji do Projektu.

Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane do udziału w Projekcie z powodu niewystarczającej liczby miejsc, zostaną umieszczone na liście rezerwowej i do udziału w Projekcie będą przyjmowane kolejno, w sytuacji zwolnienia miejsca.