Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Kartka z kalendarza – Międzynarodowy Dzień Kobiet w Nauce

11.02.2021 - 11:14, aktualizacja 12.02.2021 - 09:48
Redakcja: jp
Tagi: kartka z kalendarza, mak
Kartka z Kalendarza
📆11 lutego
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET I DZIEWCZĄT W NAUCE
Dzisiejsze święto obchodzimy od 2016 roku z inicjatywy UNESCO, UN Women oraz ITU (Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny) przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego głównym celem jest popularyzacja dostępności nauki, technologii, inżynierii, matematyki oraz kształcenia i badań dla kobiet i dziewcząt na wszystkich szczeblach edukacji, a także uznanie ich kluczowej roli w rozwoju nauki.
W tegorocznym przesłaniu Sekretarza Generalnego ONZ zwrócono uwagę: „Praca wielu kobiet naukowców jest utrudniona z uwagi na zamknięte laboratoria i zwiększone obowiązki opiekuńcze. Taka sytuacja pozostawia im mniej czasu na badania krytyczne.”
Potencjał kobiet w naukach ścisłych i technicznych jest coraz bardziej widoczny i pokazuje, że ich wkład w naukę pozwala spojrzeć pod innym kątem na obiekt prowadzonych badań. W połączeniu z męskim punktem widzenia daje nam całościowy obraz każdego zagadnienia.
Wszystkim kobietom i dziewczętom życzymy samych sukcesów w karierze naukowej i gorąco zachęcamy do wyboru ścieżki zawodowej w dziedzinach nauk ścisłych i technicznych.
Dziękujemy za Wasz wkład w rozwój i prosimy o więcej! 💐
Dobrego Dnia
🍀MAK