Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Fizyka

Stacjonarne studia I stopnia na kierunku Fizyka trwają 6 semestrów (3 lata), kończą się zrealizowaniem pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu licencjata fizyki. Studenci realizują zajęcia z przedmiotów kierunkowych i specjalistycznych z różnych działów fizyki i matematyki, astronomii, elektroniki, informatyki.
Stacjonarne studia II stopnia na kierunku Fizyka trwają 4 semestry (dwa lata), kończą się zrealizowaniem pracy magisterskiej i uzyskaniem tytułu magistra fizyki. W trakcie studiów studenci uczestniczą w seminariach, wykładach monograficznych i specjalistycznych, laboratoriach specjalistycznych. Podstawowy cel nauczania na drugim stopniu studiów na kierunku Fizyka to przekazanie odpowiedniej wiedzy z zakresu fizyki teoretycznej i doświadczalnej

W ramach kierunku fizyka studia stacjonarne II stopnia są realizowane specjalności: fizyka doświadczalna, theoreticalphysics (specjalność w języku angielskim), nanofizyka i materiały mezoskopowe – modelowanie i zastosowanie. Specjalność nanofizyka i materiały mezoskopowejest prowadzona we współpracy z Uniwersytetem w Le Mans w języku polskim i angielskim. Absolwent otrzymuje dwa dyplomy magisterskie polski i francuski.
Studia na kierunku Fizyka przygotowują wykwalifikowanych specjalistów na potrzeby różnych działów gospodarki oraz jej zaplecza naukowego. Absolwenci przygotowani są do pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach, w laboratoriach naukowo-badawczych, a także w ochronie środowiska czy sektorze energetycznym.

return to top