Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

28.04.2023 - 10:05, aktualizacja 28.04.2023 - 10:05
Redakcja: magdakorbela

Z najlepszymi przez naukę – Warsztaty popularnonaukowe

Zapraszamy na warsztaty z inżynierii materiałowej (termin II) w ramach Projektu „Popularyzacja i Nauka: PIN UŚ – kod do przyszłości”.

Co:
„Modelowanie i druk 3d w nauce, edukacji i technice”

Technologia druku 3d jest coraz częściej wykorzystywana przez najbardziej wymagające branże tj. lotnictwo, motoryzacja czy medycyna. Wytwarzanie addytywne staje się coraz bardziej docenianym instrumentem prototypowania nowych rozwiązań w działach badawczo-rozwojowych. W części teoretycznej warsztatów uczestnicy poznają najnowsze trendy i sposoby wykorzystania wytwarzania addytywnego. W części praktycznej samodzielnie zaprojektują w programie CAD model 3d, który następnie wykonają w technice druku 3d. Poznają również jak wykorzystać podstawową wiedzę na temat materiałów eksploatacyjnych i parametrów druku w celu nadania wydrukowi pożądanych cech wytrzymałościowych oraz wizualnych.

„Jak przywrócić piękny uśmiech? Nowoczesne materiały dla stomatologii”

Współczesna stomatologia z każdym rokiem zyskuje nowe możliwości leczenia zębów i poprawy estetyki uśmiechu. Tematyka warsztatów związana będzie z zastosowaniami inżynierii materiałowej w stomatologii. Jakie prace podejmujemy, aby nowości stomatologiczne czekały już wkrótce na pacjentów w każdym gabinecie? Jak będzie wyglądała stomatologia przyszłości? Warsztaty odpowiedzą na każde pytanie.

Gdzie:
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego
ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów

Kiedy:
13.05.2023 r. (sobota) godz. 9:00-14:00
20.05.2023 r. (sobota) godz. 9:00-14:00

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Zarejestruj się!

Szczegółowe informacje o warsztatach można znaleźć na stronie.

Pozostały ostanie miejsca!

Więcej informacji o projekcie na stronie.

logo projektu pin us

Projekt dofinansowano w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki