Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

07.02.2023 r. Wykład „Materiały zwykłe i niezwykłe”

25.01.2023 - 10:47, aktualizacja 25.01.2023 - 10:48
Redakcja: magdakorbela

Z najlepszymi przez naukę – Wykłady popularnonaukowe

Zapraszamy na wykład pod tytułem O materiałach zwykłych i niezwykłych, który wygłosi mgr inż. Izabela Matuła, asystent na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. Wykład współprowadzony z dr Magdaleną Szklarską (adiunkt na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego).

Kiedy: 7 lutego 2023 roku (wtorek) o godzinie 9:45

Gdzie: Sala audytoryjna P/0/05
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego
ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów

Zapisz się!

Wykład bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona

Opis wykładu
Metale, ceramiki czy plastiki to materiały które spotykamy każdego dnia i każdy z Nas zna. Ale i takie codzienne materiały mogą nieźle zaskoczyć. Podczas wykładu poznamy kilka ciekawych materiałów i sposoby jak działają. Postaramy się też wyjaśnić jak chemia, fizyka i matematyka znajdują swoje miejsce w inżynierii materiałowej, a także pozwalają wytłumaczyć co dzieje się wewnątrz materiału.

Wykład ilustrowany będzie pokazami eksperymentów.

Więcej informacji o projekcie na stronie.

logo projektu pin us

Projekt dofinansowano w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki