Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Redakcja: jp

plakat towarzyszący wydarzeniu

Pasjonujesz się programowaniem?

Weź udział w hackathonie B-Hack Barbórka 4.0.

Zgarnij cenne nagrody!

O WYDARZENIU
B-Hack Barbórka 4.0 to zupełnie nowe podejście do idei hackathonu. W dniu tradycyjnego górniczego święta organizator zaprasza drużyny złożone zarówno z programistów, jak i osób spoza świata IT do zmierzenia się z problemami, których rozwiązanie pomoże w lepszym funkcjonowaniu miast, organizacji pozarządowych i firm!

Wraz z otwarciem wydarzenia rozpocznie także nadawanie studio live barbórkowego hackathonu. W trakcie niego odbędzie się rozmowa o wyzwaniach i przemianach czekających nasz region!

Korzyści dla uczestników:

• Udział w darmowym wydarzeniu, dzięki któremu poznają specyfikę pracy firm należących do stowarzyszenia ABSL
  • Możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących: webinary dot. Design thinking czy też technicznej strony pracy nad rozwiązaniami
  • Nagrody rzeczowe za najlepsze pomysły
  • Możliwość skorzystania z porad mentorów (ekspertów z wybranego tematu)
  • Dobra zabawa i integracja z zespołem
  • Świetna okazja do poszerzenia horyzontów, zdobycia nowych doświadczeń oraz inspiracji do dalszego rozwoju

Harmonogram:

• 28 listopada 2020 r. – Zakończenie rejestracji zgłoszeń uczestników
  • 4 grudnia 2020 r. godz. 17.00 – Rozpoczęcie Hackathonu
  • 5 grudnia 2020 r. godz. 15.00 – 16.00 – Prezentacja prac przed Jury
  • 5 grudnia 2020 r. godz. 17.00 – Ogłoszenie wyników i zakończenie hackathonu

Problemy do rozwiązania

1. Stworzenie modelu/narzędzia do pomiaru efektywności pracy osoby, która częściowo zajmuje biuro firmowe, a częściowo pracuje zdalnie (home office). Rozwiązanie powinno zdefiniować parametry klasyfikacji wydajności pracy w celu osiągnięcia najwyższych KPI.
  2. Zaprojektowanie efektywnego systemu dwustronnej komunikacji między pracownikiem a firmą. System nie powinien przeciążać pracowników, ale jednocześnie wspierać zaangażowanie, utrzymanie kultury organizacyjnej, otwartej komunikacji, kreatywności/innowacyjności i innych procesów społecznych w firmie.
  3. Stworzenie rozwiązania pomagającego angażować w życie społeczne i życie miasta osoby wykluczone cyfrowo, na przykład zapewnienie dostępu do kultury, realizacja aktywności społecznych, ułatwienie dostępu do senioralnej oferty miasta Katowice lub po prostu wsparcie w codziennych czynnościach.
  4. Stworzenie systemu wspomagającego gospodarkę o obiegu zamkniętym w mieście poprzez zmniejszenie liczby produkowanych śmieci.
  5. Stworzenie systemu sposobu zaangażowania społeczności firm z sektora usług dla biznesu we wsparcie miejskich lub regionalnych organizacji pozarządowych i osób z nimi związanych.

O ORGANIZATORZE
Wydarzenie organizowane jest przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) i Fundację Gruba.IT

SPOSÓB APLIKACJI
Zapraszamy do rejestracji zespoły od 2 do 6 osób. Każdy członek zespołu rejestruje się indywidualnie.

REJESTRACJA

Rejestracja odbywa się do 28 listopada 2020 r.