Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Stypendia L’Oréal-UNESCO dla młodych badaczek

10.05.2021 - 15:36, aktualizacja 10.05.2021 - 15:36
Redakcja: jp

Do 11 maja można ubiegać się o udział w 21. edycji Programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Jego celem jest poszukiwanie badaczek, chcących zaprezentować prowadzone przez siebie badania oraz przedstawić plany ich rozwoju. Program jest skierowany do kobiet zarówno na początkowym, jak i zaawansowanym etapie prac badawczych, które aktywnie działają w zakresie szeroko pojętych nauk o życiu, m.in. medycyny, biologii, fizyki, chemii, biotechnologii – informują organizatorzy konkursu. Do programu stypendialnego mogą aplikować m.in. magistrantki i doktorantki, które w roku 2022 nie osiągną odpowiednio 26. i 32. roku życia (w przypadku urlopu macierzyńskiego limity te ulegają przedłużeniu o rok). Dla zwyciężczyń przewidziano jedno stypendium magisterskie w wysokości 20 tys. zł i dwa stypendia doktoranckie po 30 tys. zł.

Szczegóły, w tym formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: http://lorealdlakobietinauki.pl/.