Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych na VII Dniu Akademickim w I LO w Będzinie

19.04.2022 - 11:05, aktualizacja 19.04.2022 - 11:05
Redakcja: jp

Mega profesjonalna i ultra kobieca reprezentacja Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych na VII Dniu Akademickim w I LO im. M. Kopernika w Będzinie

W dniu 7 kwietnia 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie odbył się VII Dzień Akademicki – cykliczna impreza integrująca środowisko szkolne powiatu będzińskiego i akademickie naszego regionu. W spotkaniu z młodzieżą wzięła udział mocna, niezwykle profesjonalna i ultra kobieca reprezentacja Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych. Obecna była dr hab. Agnieszka Nowak–Brzezińska, prof. UŚ – prodziekan ds. Promocji i Rozwoju, która w czasie spotkania inaugurującego VII Dzień Akademicki opowiedziała o naszej Uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków kształcenia proponowanych przez Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych.

W części roboczej spotkania, na przygotowane przez siebie wykłady i warsztaty zaprosiły młodzież Panie:

• dr Sylwia Golba na wykład „Polimery, które zmieniły świat – czy ten plastic jest fantastic?;
  • dr Justyna Jurek–Suliga na wykład „Na tropie sprawcy, czyli zagadki kryminalne z polimerem w roli głównej”
  • mgr inż. Izabela Matuła na warsztaty „O materiałach w medycynie słów kilka”.

Dyrekcji Szkoły i uczniom dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie. Mamy nadzieję na dalszą owocną i inspirującą obie strony współpracę w przyszłości.

Agnieszka Nowak-Brzezińska, Iza Matuła, Justyna Jurek-Suliga, Sylwia Golba
dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska, prof. UŚ, mgr inż. Izabela Matuła, dr Justyna Jurek-Suliga, dr Sylwia Golba