Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Zapomoga z powodu wywołanych epidemią kłopotów finansowych studenta lub członków jego rodziny

25.03.2020 - 09:45, aktualizacja 25.03.2020 - 12:00
Redakcja: jp

Student/doktorant ubiegający się o zapomogę musi wypełnić wniosek o zapomogę w systemie www.usosweb.us.edu.pl, w zakładce DLA WSZYSTKICH – WNIOSKI – WNIOSEK O ZAPOMOGĘ 19/20 – SEMESTR LETNI 2019/2020. Jako powód powinien wybrać INNE oraz uzasadnić to utratą lub zmniejszeniem źródła dochodu, spowodowaną ograniczeniami w funkcjonowaniu pracodawców przedstawiając konkretną sytuację.
Do wniosku powinien załączyć umowy o pracę, zlecenia lub dzieło. O taką zapomogę mogą się również ubiegać studenci/doktoranci prowadzący działalność gospodarczą. Wówczas do wniosku powinno zostać dołączone zaświadczenie o wpisie do ewidencji gospodarczej. Takie zaświadczenie można pobrać ze strony https://prod.ceidg.gov.pl.

Wypełniony wniosek student/doktorant musi zarejestrować, a następnie wydrukować.

Wniosek wraz z dokumentacją, o której mowa powyżej powinien zeskanować lub sfotografować i wysłać na adres mailowy właściwego dziekanatu:

Kierunki prowadzone w Chorzowie i Katowicach: grazyna.wdowiak-czakanska@us.edu.pl

Kierunki prowadzone w Sosnowcu: justyna.spiewakowska@us.edu.pl

Doktoranci: matematyka, nauki chemiczne, nauki fizyczne: katarzyna.golaszewska@us.edu.pl

Doktoranci: nauki techniczne, inżynieria materiałowa, informatyka: justyna.spiewakowska@us.edu.pl