Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Propozycje wykładów z inżynierii biomedycznej

Jak komputery widzą świat Jak komputery widzą świat
  • Autor: dr Mariusz Marzec
  • Opis:
    W trakcie wykładu młodzież dowie się, w jaki sposób komputery rozumieją świat oraz jak analizują obrazy i jakie informacje mogą wydobyć z tych obrazów. Omówione zostaną przykłady zastosowań w nauce, medycynie oraz przemyśle. Zrozumiemy jakie możliwości otwiera komputerowa analiza obrazów oraz jakie są jej ograniczenia.
  • Edycja: wiosna+ 2021
Druk 3D w przeciwdziałaniu COVID-19 i w służbie zdrowia Druk 3D w przeciwdziałaniu COVID-19 i w służbie zdrowia
left img
  • Autor: dr inż. Piotr Duda
  • Opis:
    W trakcie wykładu zostaną omówione i przedstawione dwie najpopularniejsze technologie druku 3D w postaci FDM/FFF i SLA. Wykorzystanie tych technologii zostanie omówione na podstawie przeprowadzonych działań przeciw COVID-19 oraz prac dyplomowych i wdrożeniowych realizowanych na kierunku Inżynieria Biomedyczna.
  • Edycja: wiosna+ 2021
Skanowanie 3D w zastosowaniach medycznych Skanowanie 3D w zastosowaniach medycznych
  • Autor: dr inż. Szymon Sikorski
  • Opis:
    Wydawać by się mogło, że skanowanie 3D znajduje zastosowanie jedynie w przemyśle. Nic bardziej mylnego! Z powodzeniem wykorzystuje się go w medycynie. Kilka z najpopularniejszych zastosowań takich jak: wizualizowanie efektów operacji plastycznych, protetyka, ortopedia i opieka pourazowa zostaną omówione w trakcie spotkania.
  • Edycja: wiosna+ 2021
Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga dzięki skanerowi rentgenows(...) Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga dzięki skanerowi rentgenowskiemu
left img
  • Autor: dr inż. Piotr Duda
  • Opis:
    W trakcie wykładu zostaną omówione i przedstawione dwie najpopularniejsze technologie druku 3D w postaci FDM/FFF i SLA oraz skanowanie 3D z wykorzystaniem skanera światła strukturalnego. Technologie te zostały wykorzystane do walki z COVID-19. Przedstawimy także prace dyplomowe i wdrożeniowe realizowane na Inżynierii Biomedycznej.
  • Edycja: zima 2020