Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Koło Naukowe Chemików „Aqua Regia” na Zimowym Zjeździe Naukowym w Poznaniu

04.02.2022 - 14:04 aktualizacja 04.02.2022 - 14:38
Redakcja: jp

W dniu 29.01.22 r. w budynku Collegium Chemicum Uniwersytet Adama Mickiewicza odbył się Naukowy Zjazd Zimowy Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Konferencja była okazją do wspólnego spotkania, podzielenia się wiedzą i dyskusji na temat działań organizacji w przyszłości wraz ze studentami i doktorantami innych uczelni. W trakcie konferencji miały miejsce spotkania z zaproszonymi gośćmi, m.in. wywodzącymi się ze świata przemysłu. Konferencja umożliwiła studentom nawiązanie kontaktów naukowych poprzez udział w referatach zaproszonych znanych, polskich chemików. Zjazd odbył się w formie stacjonarnej po dwuletniej przerwie.

Koło Naukowe Chemików Aqua Regia było reprezentowane przez: Aleksandrę Fijołek, Pawła Kalarusa, Karola Karwatha, Angelikę Mieszczanin oraz Bartosza Zowiśloka. Zaprezentowali oni wyniki badań, w których brali udział, w czasie sesji posterowej. Postery członków Koła wzbudzały zainteresowanie wśród innych uczestników Zjazdu.