Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

06.04.2023 - 13:24 aktualizacja 12.04.2023 - 14:09
Redakcja: jp

|tekst: Iwona kantorysińska|

W dniu 4 kwietnia 2023 r. o godzinie 10 rozpoczął się VIII Dzień Akademicki w I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.

Celem wydarzenia było popularyzowanie oferty wyższych uczelni oraz spotkania uczniów liceum z ludźmi nauki i studentami.

W tegorocznej edycji Dnia Akademickiego wzięło udział 5 uczelni: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska, Akademia WSB, Wyższa Szkoła Humanitas oraz Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości. Wykład inauguracyjny „Wytrwałość, inteligencja czy geny – co decyduje o sukcesie na egzaminie?” wygłosiła dr Edyta Nowak–Żółty, prodziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie.

Bardzo ważnym elementem tegorocznego święta nauki było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego i I LO im. M. Kopernika. Należy nadmienić, że współpraca między naszymi placówkami trwa już wiele lat, a podpisanie umowy było tylko formalnym przypieczętowaniem naszych wzajemnych, roboczych spotkań.

W tegorocznej imprezie wzięła udział żeńska reprezentacja naszego wydziału – dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska, prof. UŚ, która zapoznała zebranych z kierunkami kształcenia na WNST, dr Grażyna Łydzińska, która przez najbliższe trzy lata będzie pełniła rolę koordynatora umowy ze strony naszego wydziału oraz dr inż. Patrycja Osak, która zapoznała młodzież z zagadnieniami dotyczącymi energetyki wodorowej.

grupa osób n wykładzie
VIII Dzień Akademicki w I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie | Fot.: materiały I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie
Dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska, prof. UŚ - Prodziekan ds. promocji i rozwoju zachęca uczestników VIII Dnia Akademickiego do podjęcia studiów wyższych na jednym z kierunków kształcenia WNST | Fot. Iwona Kantorysińska
Anna Adamczyk - Dyrektor I LO im. M. Kopernika w Będzinie wita gości i uczestników VIII Dnia Akademickiego.| Fot.: Iwona Kantorysińska