Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Poniedziałek z IT | Sopra Steria | Jak wygląda włamanie do infrastruktury współczesnej firmy?

31.10.2022 - 10:53, aktualizacja 31.10.2022 - 10:53
Redakcja: jp
Tagi: poniedziałek z IT

Rafał Meisel

O spotkaniu

Jak wygląda włamanie do infrastruktury współczesnej firmy?

Czy wiesz jak wygląda cyberatak na współczesne firmy? A może chcesz wiedzieć na co zwracać uwagę, żeby nie dać hakerowi możliwości na atak? Podczas wykładu zostanie pokazany przykładowy ataku na pracowników pewnej znanej firmy w celu przejęcia infrastruktury i poufnych plików, żeby następnie sprzedać dane na DarkWeb. Dowiesz się jak do ataku przygotowują się przestępcy, jakie kroki wykonują, jak przełamują zabezpieczenia. Dodatkowo zostaną omówione formy zabezpieczenia przed takimi atakami. Wiedza techniczna nie jest wymagana.

Opis firmy

Sopra Steria Apps Services, jako Globalne Centrum Serwisowe dla rozwoju oprogramowania, jest liderem w dziedzinie transformacji cyfrowej. Tej Firmie zaufały organizacje prywatne i publiczne podejmujące złożone i krytyczne wyzwania biznesowe. Konsultanci IT na co dzień tworzą oraz doskonalą istniejące już rozwiązania w oparciu o najnowsze technologie, w tym AI. Wykorzystują również takie języki programowania jak Java, .Net, C++ oraz rozwiązania chmurowe.

Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie oraz zasoby które postaramy się przekazać podczas wykładów, pozwolą Wam zdobyć wiedzę i rozwinąć kompetencje niezbędne w codziennej pracy

Link do spotkania