Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

XVI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

14.02.2023 - 14:16, aktualizacja 13.03.2023 - 10:52
Redakcja: jp
Tagi: instytut chemii, konkurs chemiczny

XVI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny organizowany przez Instytut Chemii odbędzie się w dniach 08 i 20 marca 2023 r. Konkurs jest adresowany do uczennic i uczniów szkół średnich. Konkurs składa się z dwóch etapów:

• etap pierwszy – pisemny
  • etap drugi (finał) – laboratoryjny

Część pisemna, w formie testu, która odbędzie się w dniu 08.03.2023 r. będzie miała charakter eliminacji, natomiast zadania laboratoryjne stanowić będą finał Konkursu.  Finał odbędzie  się 20.03.2023 r. Do finału dopuszczonych zostanie do 20 najlepszych uczestniczek i uczestników eliminacji. Pierwszy etap odbędzie się on-line.

Wykład

Przed rozpoczęciem testu zostanie wygłoszony wykład popularnonaukowy. Wykład  przedstawi dr Marek Matussek. Część pytań w teście eliminacyjnym będzie nawiązywało do wygłoszonego wykładu.

Przedłużona rejestracja do dnia 6 marca 2023 r.

Rejestracji na Konkurs dokonuje się poprzez formularz rejestracyjny: https://formularze.us.edu.pl/konkurschemiczny

Nagrody otrzymują tak laureaci jak i finaliści Konkursu. Fundatorami nagród są:

• SYNTHOS S.A. – główny sponsor Konkursu
  • JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego