Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

29.03.2023 r. Wykład „Projektowanie i dobór materiałów inżynierskich – czyli jak zbudowany jest sprzęt codziennego użytku”

16.03.2023 - 13:56, aktualizacja 20.03.2023 - 11:10
Redakcja: magdakorbela

Z najlepszymi przez naukę – Wykłady popularnonaukowe

Zapraszamy na wykład pod tytułem Projektowanie i dobór materiałów inżynierskich – czyli jak zbudowany jest sprzęt codziennego użytku, który wygłosi dr inż. Robert Paszkowski.

Kiedy: 29 marca 2023 roku (środa) o godzinie 9:45.

Gdzie: Sala audytoryjna P/0/05
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego
ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów

Zapisz się!

Wykład bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Opis wykładu:
Czy zastanawiałeś się kiedyś co kieruje konstruktorami przy projektowaniu wyrobów do użytku codziennego? Dlaczego pralka, odkurzacz, samochód (wymieniać można bez liku) wygląda tak, a nie inaczej? Dlaczego użyto danego materiału na komponenty, a nie innego? Jak widzisz pytań jest sporo. Dzięki temu wykładowi poznasz podstawowe grupy materiałów inżynierskich oraz dowiesz się czym kierują się konstruktorzy i inżynierowie przy projektowaniu produktów, które każdy z nas na pewno znajdzie w swoim otoczeniu.

Więcej informacji o projekcie na stronie.

logo projektu pin us

Projekt dofinansowano w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki