Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

26.05.2022 - 13:42, aktualizacja 26.05.2022 - 13:44
Redakcja: jp

|tekst: Iwona Kantorysińska|

W dniu 24 maja 2022 r. gościliśmy kolejne dwie grupy młodzieży z I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Młodzież pod opieką Pani mgr Bożeny Nagły-Morawskiej wzięła udział w warsztatach, pt.: „Wodorotlenki, kwasy i sole„. Warsztaty dla młodzieży przygotowała, i ku wielkiej radości młodzieży przeprowadziła, dr Katarzyna Osińska. Mimo, iż grupy były liczne, jak na tego typu zajęciach, to jednak odbyły się bez przeszkód i komplikacji. Dzięki dużej samodyscyplinie młodzieży, która pracowała pod okiem bacznie ich obserwującej nauczycielki chemii – mgr Bożeny Nagły-Morawskiej, jak i naszej niezastąpionej dr Kasi Osińskiej, wszystkie przewidziane w czasie warsztatów doświadczenia udało się wykonać.

Cieszymy się bardzo, że nasze laboratorium chemiczne, które znajduje się w Parku Technologicznym w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych w Sosnowcu przy ul. Żytniej 12, może służyć nie tylko naszym studentom, ale również młodzieży ze szkół ściśle z nami współpracujących. Opuszczająca nasze gościnne sosnowieckie mury młodzież z entuzjazmem wspominała chwile w laboratorium i szczerze mówiła, że była to dla niech niezapomniana lekcji chemii. SUPER!!!

Zapraszamy także inne szkoły do korzystania z naszych wykładów i warsztatów w ramach projektu „Kształcenie dla Przyszłości”, ale już po wakacjach:-)

uczniowie w laboratorium chemicznym
Uczniowie w laboratorium chemicznym | fot. Katarzyna Osińska