Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

07.02.2023 - 13:38, aktualizacja 09.02.2023 - 11:01
Redakcja: jp

|tekst i zdjęcia – dr Grzegorz Machnik|

W dniach 3-5 lutego 2023 odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z tworzeniem gier komputerowych Global Game Jam. Jest to ogólnoświatowa inicjatywa, w której biorą udział firmy i ośrodki akademickie z ponad 100 krajów.

Uniwersytet Śląski reprezentowali studenci:

• z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji pod przewodnictwem mgr Marcina Goldyszewicza, mgr Roberta Lipki (Instytut Sztuk Plastycznych) i dr hab. Krzysztofa Gawlasa prof. UŚ (Instytut Sztuk Muzycznych),
  • z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych pod przewodnictwem dr Grzegorza Machnika (Instytut Informatyki).

Główną zasadą Global Game Jam jest nieprzerwanie, to znaczy w dzień i w nocy, tworzenie w kilkuosobowych zespołach gry. Temat gry jest zadany przez organizatorów. W tym roku w wydarzeniu brało udział 66 naszych studentów, a tematem przewodnim były „korzenie” (roots). Dzięki połączeniu ich różnych umiejętności udało się stworzyć 9 w pełni grywalnych gier o różnej stylistyce i zasadach. W gry będzie można zagrać podczas wydarzeń związanych z Uniwersytetem Śląskim.