Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Informatyka

12 marca (czwartek)

9:42 - 10:45, Wykład inauguracyjny - "Pi razy oko"

prof. dr hab. Michał Szurek, “Pi razy oko”

Wykład inauguracyjny odbędzie się 12 marca o godz 9:42 w auli 213 (Kopernika), ul. Bankowa 14. Będzie również możliwość zobaczenia transmisji w auli 420 (Pańki) w tym samym budynku.

Krótką notkę o wykładowcy można przeczytać tu.

11:00 - 12:00 "Mrówki w służbie Ludzkości"

Prowadzący: mgr inż. Jarosław Utracki

Miejsce: sala 201 (ul. Bankowa 14)

Opis:
Drogą do mądrości jest umiejętność obserwacji – już tę zależność zrozumiał Arystoteles. Nie inaczej dziś możemy uczyć się obserwując np. naturę, jak ona rozwiązała problemy. Wiele z tych obserwacji można spożytkować w naszych ludzkich zagwozdkach – jak dotrzeć z punktu A do punktu B w labiryncie, jak znaleźć najkrótszą trasę, jak rozwiązać skomplikowane równanie matematyczne. Zadziwiające, ale w tych wszystkich zagadnieniach może nam pomóc mądrość natury – wystarczy skopiować istniejące w niej rozwiązania i przenieść je na grunt matematyki, technologii, informatyki. W tym przykładzie zaobserwujemy naturalne zachowania zwierząt – np. owadów takich jak pszczoły czy mrówki – i zobaczymy, jak ich mądrość rojową przenieść na nasz grunt.

Po wykładzie odbędą się trzy serie warsztatów. Informacji o nich można szukać w zakładce warsztaty (pod tym samym tytułem)

Mrówki w służbie Ludzkości - warsztaty

godz. 12:00 – 13:00, 13:00 – 14:00 oraz 14:00 – 15:00, sala 201 (ul. Bankowa 14)

Opis:

Przed warsztatami warto wziąć udział w wykładzie pod tym samym tytułem, który odbędzie się w godzinach 11:00 – 12:00 w tej samej sali. Szczegóły można znaleźć w zakładce wykłady.

Limit miejsc: w każdej serii warsztatów mogą wziąć udział dwie grupy czteroosobowe (razem 8 osób).

Na warsztaty obowiązują zapisy. Formularz zapisów można znaleźć w zakładce zapisy na wydarzenia.

Prowadzący: mgr inż. Jarosław Utracki

13 marca (piątek)

Wirtualna rzeczywistość w rehabilitacji

godz. 10:00 – 12:00, sala 201 (ul. Bankowa 14)

Liczba uczestników: 30

Prowadzący: dr Małgorzata Janik, dr Paweł Janik, mgr. inż. Michał Pielka

Podstawowe zabiegi związane z resuscytacją znajdujące zastosowanie w ratownictwie cywilnym i wojskowym.

godz. 13:00 – 15:00, sala 201 (ul. Bankowa 14)

Opis: Interaktywny wykład obejmie zagadnienia teoretyczne, zgodne z najnowszymi wytycznymi PRC oraz TCCC, oraz ćwiczenia praktyczne na fantomach z wykorzystaniem AED. Następnie uczestnicy nauczą się, jak obsługiwać AED (defibrylator automatyczny) oraz w jaki sposób postępować z człowiekiem nieprzytomnym, oraz osobą po wszelkiego rodzaju wypadkach i urazach.

Liczba uczestników: 30

Prowadzący: prof. Andrzej Swinarew (instruktor ALS, BLS), dr Hubert Okła, mgr Jadwiga Gabor, mgr Marcin Sprawka

Gdzie nas szukać?

return to top