Wydział Prawa i Administracji

Gorąco zapraszamy na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku ADMINISTROWANIE ŚRODOWISKIEM

15.07.2020 - 12:46 aktualizacja 24.07.2020 - 11:17
Redakcja: Admin

NOWOŚĆ‼️ GORĄCO ZAPRASZAMY do podjęcia nauki na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku ADMINISTROWANIE ŚRODOWISKIEM. Wspólne studia Wydział Prawa i Administracji UŚ oraz Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Wydział Prawa i Administracji UŚ Uniwersytet Śląski w Katowicach rozpoczyna nabór.
CHCESZ ZOSTAĆ ASEM, ZAPRASZAMY DO NAS, RESZTA ZALEŻY OD CIEBIE
AS – Administrowanie Środowiskiem to pierwsze w Polsce studia łączące wiedzę prawną z umiejętnościami identyfikacji zagrożeń środowiska i realizacji działań w praktyce.

Oferujemy Ci:
– studia, jakich do tej pory nie było
– elastyczny tryb studiowania
– możliwość podjęcia interesującej pracy zawodowej, zarówno w przemyśle, jak i organach administracji publicznej
– prestiż

AS to:
Oryginalny program studiów
Studia rozpocznie „kurs prawa” administracyjnego (semestr I), co jest niezbędne dla dalszego skutecznego przyswajania wiedzy z zakresu prawnych instrumentów ochrony środowiska. Semestry II-IV będą poświęcone szczegółowym zakresom ochrony środowiska. Analizie poszczególnych rozwiązań prawnych będzie towarzyszył przedmiot o charakterze przyrodniczym, czyli np. równocześnie z prawem inwestycyjnym będzie realizowany moduł z zakresu praktycznych aspektów przeprowadzania ocen oddziaływania na środowisko.
Szczególny sposób organizacji zajęć
Zajęcia odbywać się będą w blokach tematycznych. Studenci będą spotykać się z prowadzącymi zajęcia na kilka godzin, czasem nawet więcej niż raz w tygodniu. Zakończenie modułu (zasadniczo podstawą jego zaliczenia będzie projekt, a w niektórych przypadkach „klasyczny” egzamin) pozwoli na rozpoczęcie kolejnego bloku zajęć. Co ważne – koncepcja ta pozwala na zgrupowanie zajęć w ten sposób, aby mogły się odbywać trzy razy w tygodniu. To pozwoli zainteresowanym studentom na podjęcie pracy zawodowej lub studiowanie na innych kierunkach.

Szerokie możliwości
Studia Administrowanie Środowiskiem kierowane są do absolwentów studiów I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich i zasadniczo do absolwentów kierunków prawo, administracja, ochrona środowiska i pokrewnych (biologia, geografia, geologia, chemia) ale także innych.

Program studiów został tak skonstruowany, aby absolwenci innych kierunków, mogli w ich trakcie posiąść wiedzę, umiejętności oraz kompetencje wymagane do podjęcia pracy w zawodzie związanym z szeroko rozumianym prawem ochrony środowiska.

A jeśli chcesz dopytać o szczegóły – pisz na adres: anna.kostur@us.edu.pl

Zostaniesz AS-em!Reszta zależy od Ciebie.

return to top