Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Prawa i Administracji

Relacja z wyjazdu studyjnego do Strasburga

11.05.2022 - 10:02 aktualizacja 11.05.2022 - 15:09
Redakcja: administrator

W dniach 9-14 kwietnia 2022 roku grupa studentów z naszego Wydziału – Wiktora Kondas, Alicja Plichta, Wiktoria Wanglorz, Andrzej Słowik, Tomasz Dobrowolski – wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Strasburga, zorganizowanym w ramach projektu ELSA Katowice.

Studenci zwiedzili Strasburg, instytucje europejskie i aglomerację, nawiązali także kontakty ze studentami Wydziału Prawa Uniwersytetu w Strasburgu. Dzięki zawartym znajomościom poznali bliżej kulturę francuską i system edukacji prawniczej we Francji.

Kulminacyjnym punktem wyjazdu była wizyta w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego, zwiedzanie siedziby Rady Europy oraz wysłuchanie wykładu na temat działalności tej instytucji w kontekście obecnej sytuacji w Europie i na świecie. Dzięki nowoczesnej technologii i licznym udogodnieniom studenci mieli okazję zapoznać się z trybem pracy Parlamentu oraz poznać bliżej obowiązki eurodeputowanych.

Studenci powrócili bogatsi o nowe doświadczenia i międzynarodowe znajomości. Jako studenci prawa zyskali szerszą perspektywę w zakresie organizowania dydaktyki swojego kierunku studiów w innych państwach unijnych, a przede wszystkim pogłębili swoją wiedzę dotyczącą instytucji i prawa Unii Europejskiej.
Oto co powiedzieli: „Pragniemy również podziękować władzom naszego Wydziału, które to okazały wsparcie finansowe i aprobatę dla naszego wyjazdu studyjnego. Mamy żywą nadzieję, ze w przyszłym roku również odbędzie się tak fantastyczny wyjazd, ale już do innego miasta europejskiego, by dalej poszerzać nasze horyzonty i zagłębiać naszą wiedzę prawną. Zachęcamy każdego studenta, aby brał udział w takich wyjazdach, bo nic się nie traci, a można tylko zyskać.”

return to top