Fundacja WPiA „Facultas Iuridica” w konsorcjum Silesia Convention Bureau

14.01.2023 - 09:31 aktualizacja 14.01.2023 - 09:31
Redakcja: redaktorkam

Fundacja Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego Facultas Iuridica przystąpiła jako konsorcjant do Silesia Convention Bureau. Na spotkaniu inauguracyjnym, w którym udział wzięli m.in.: Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego, Andrzej Gut-Mostowy – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki, Rafał Szmytke – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Adam Wawoczny – Prezes Zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej,  Fundację reprezentowała Prezes zarządu prof. dr hab. Barbara Mikołajczyk.

Głównym zadaniem Silesia Convention Bureau będzie promowanie turystyki biznesowej województwa śląskiego jako atrakcyjnego miejsca do organizacji wydarzeń biznesowych, konferencji oraz kongresów. Podczas spotkania podpisane zostało porozumienie z pierwszymi osiemnastoma konsorcjantami, wśród których znaleźli się przedstawiciele świata nauki, biznesu reprezentujący zróżnicowane usługi oraz poszczególne subregiony województwa śląskiego.