Relacja z konferencji „New procedural instruments in post-pandemic reality” (23-25.02.2023, Wilno)

17.03.2023 - 11:01 aktualizacja 17.03.2023 - 11:01
Redakcja: administrator

W dniach 23- 25.02.2023 odbyła się w Wilnie międzynarodowa konferencja naukowa „New procedural instruments in post-pandemic reality” oraz podsumowujące spotkanie grantowe zorganizowane w ramach projektu współfinansowanego przez NAWA „The impact of COVID-19 pandemic on the justice system. Case study and suggested solutions” („Wpływ COVID 19 na wymiar sprawiedliwości. Studium przypadku i sugerowane rozwiązania”) z programu NAWA granty interwencyjne nr BPN/GIN/2021/1/00006/U/00001 (numer UN-2105-001) realizowanego przez zespół projektowy pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Gajdy-Roszczynialskiej.

Organizatorami konferencji byli m.in. Uniwersytet Wileński, Wydział Prawa Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki, Sąd Najwyższy Litwy oraz Ministerstwo Sprawiedliwości Litwy, a także Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Wymiarem Sprawiedliwości Uniwersytetu Śląskiego.

W konferencji, poza Kierownikiem projektu, wzięli udział m.in. członkowie zespołu projektowego: dr hab. Krystian Markiewicz, prof. UŚ, mgr Jakub Płaziuk (zastępca kierownika projektu), dr hab. Dobrosława Szumiło-Kulczycka, prof. UJ, dr. hab. Andrzej Torbus, prof. UŚ; zagraniczni partnerzy i eksperci z projektu grantowego: prof. dr Vigita Vėbraitė z Wydziału Prawa Uniwersytetu Wileńskiego (Litwa), prof. dr Irina Izarowa z Wydziału Prawa Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki (Ukraina), pracownicy naukowi, a także Prezes Sądu Najwyższego Litwy prof. dr. Gabrielė Juodkaitė-Granskienė, a także sędziowie Sądu Najwyższego Litwy i Ukrainy.

Konferencja objęła dwa bloki tematyczne: digitalizacje procedur oraz nowe tendencje we współpracy sądowej w sprawach cywilnych. Więcej informacji: https://www.tf.vu.lt/wp-content/uploads/2023/02/Konferencijos-programa-4.pdf