Nabór do Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości III kadencji – do 31 maja 2023 r.

21.05.2023 - 21:10 aktualizacja 28.05.2023 - 15:02
Redakcja: izabelamaculewicz
Ministerstwo Sprawiedliwości ogłasza nabór do Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości III kadencji. Głównym celem Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości jest promowanie wśród młodzieży postaw skupionych na aktywnym współdziałaniu w rozwoju i budowanie świadomości prawnej, a także włączenie młodych ludzi w dialog dotyczący wymiaru sprawiedliwości oraz kształcenia prawnego w Polsce. Ponadto Rada wspierać będzie działania podejmowane przez Ministra Sprawiedliwości w zakresie dotyczącym spraw młodzieży, jednocześnie podejmując przy tym inicjatywy, służące promowaniu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, mediacji czy edukacji prawnej.

Kandydować mogą osoby, które ukończyły 16 lat i jednocześnie nie ukończyły 26 roku życia.

Nabór potrwa do 31 maja 2023 r. Zgłoszenia można przesyłać za pomocą wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami na adres poczty elektronicznej: nabor.mrs@ms.gov.pl lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres Ministerstwa Sprawiedliwości, al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa, z dopiskiem na kopercie „Młodzieżowa Rada Sprawiedliwości – Nabór III Kadencja”.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/mlodziezowa-rada-sprawiedliwosci-iii-kadencji.