Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

 • Polski
 • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

EuroScience Open Forum (ESOF) w Katowicach 12 – 15 czerwca 2024

04.06.2024 - 08:30 aktualizacja 04.06.2024 - 08:30
Redakcja: izabelamaculewicz

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na EuroScience Open Forum 2024, jedno z najważniejszych naukowych wydarzeń roku które odbędzie się w dniach 12 do 15 czerwca 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w związku z przyznanym tytułem Europejskiego Miasta Nauki Katowice.

Jest to unikatowa konferencja, której celem jest eksploracja związków między nauką a społeczeństwem, warunków prowadzenia badań naukowych oraz ich wpływu na społeczeństwo.

Wydarzenie jest realizowane przez Miasto Katowice oraz siedem publicznych uczelni Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki, w formule bezpłatnej, otwartej i dostępnej dla wszystkich, którym bliskie są tematy związane w szczególności z transformacją energetyczną, zrównoważonym środowiskiem, tożsamością kulturową i transformacją społeczną, przemianami w obrębie doskonałości naukowej, zdrowym społeczeństwem oraz transformacją cyfrową.

ESOF jest unikatową inicjatywą, szansą pokazania młodym ludziom świata nauki w jego praktycznym aspekcie – oddziaływania na otoczenie i tego, jak wymagania świata oddziałują zwrotnie na zagadnienia badawcze, którymi zajmują się naukowcy w wymiarze lokalnym i globalnym.

Dodatkową inicjatywą, która towarzyszy konferencji jest druga edycja European Talent Fair (EU Talent Fair). Program targów skierowany jest głównie do młodych ludzi zainteresowanych związaniem swojej przyszłości zawodowej z obszarem badań oraz do osób już rozwijających swoją karierę naukową.

Dla uczestników targów przygotowano ponad 40 aktywności:

 • 6 dyskusji panelowych, 2 wystąpienia
 • 4 seminaria,
 • 1 debatę,
 • 10 warsztatów – rozwijających kompetencje przyszłości, w tym kompetencje badawcze,
 • 20 prezentacji – inspiracji i historii sukcesów badaczy oraz strefę doradztwa zawodowego.

Dlaczego warto wziąć udział w EU Talent Fair?

wydarzenie jest okazją do poznania możliwości rozwoju osobistego, jakie oferuje praca badawcza, oraz poznania dobrych praktyk i historii sukcesów w zakresie kształtowania indywidualnej ścieżki naukowej, inicjatywa sprzyja rozwojowi unikalnej wiedzy i umiejętności oraz budowaniu sieci zawodowych, – ponad 40 aktywności składających się na ofertę targów zostało przygotowanych z myślą o doskonaleniu umiejętności niezbędnych do rozwoju kariery w nauce oraz na rynku pracy.

Targi są okazją do wsłuchania się w głos przedstawicieli i przedstawicielek sektora nauki i szkolnictwa wyższego oraz biznesu – osoby uczestniczące będą mogły poznać strategiczne kierunki rozwoju europejskiego obszaru badawczego i nawiązać kontakty z inspirującymi osobami z Polski i Europy.

W programie wydarzenia przewidziano Strefę Doradztwa Kariery – miejsce, gdzie będzie można skorzystać z porad w planowaniu ścieżki rozwoju, dowiedzieć się, jak przebiegają procesy rekrutacyjne na poszczególnych etapach rozwoju kariery oraz wykonać profesjonalne zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych.

Aktywności Targów Talentów to dyskusje panelowe na scenie oraz seria krótkich prezentacji w sali wielofunkcyjnej MCK, a także kilkanaście warsztatów i seminariów w Strefie Wiedzy i Rozwoju, czyli salach konferencyjnych zlokalizowanych na II piętrze obiektu.

Link do rejestracji: https://meeting15.com/pl/join-event/organizing-commettee-esof2024-euroscience-open-forum-katowice-12-15-june-2024-life-changes-science

Po zarejestrowaniu się na ESOF każda osoba otrzyma maila z linkiem do aplikacji przeglądarkowej MEETING15. Klikając w przypiski „Dalej” oraz „Wstecz”, będziecie mieć Państwo możliwość przeglądania programu ESOF, w tym Talent Fair, a także możliwość zarezerwowania sobie miejsca na warsztaty i seminaria objęte limitem miejsc.

Wybrane aktywności EU Talent Fair ilustrujące bogatą ofertę niniejszego wydarzenia:

W Strefie Paneli Dyskusyjnych:

10.15 – 11.00 – „Diversity matters! Making differences work

Dyskutanci:

 • Przewodnicząca: Magdalena Półtorak [WPiA UŚ]
 • Kornelia Dubiel-Santos [Kyndryl]
 • Sebastian Stanisz [ING Hubs Poland]
 • Ewa Jarosz [UŚ]

11.15 – 12.15 – „Challenges related to the development of technical, digital and personal competences in the era of various transformations

Dyskutanci:

 • Przewodniczący: prof. Małgorzata Dobrowolska [Politechnika Śląska], Łukasz Górecki [Katowice Special Economic Zone S.A.]
 • Robert Bednarz [Rockwell Automation]
 • Monika Bezak [Katowice Special Economic Zone]
 • Tomasz Sernicki [Drim Robotics]
 • Marta Tokarz [Kirchoff Polska]
 • Ilona Urbańczyk [Seifert Polska]

W Strefie Prezentacji:

9.30 – 9.45  – „Interdisciplinarity in modern industrial automation solutions”

 • Prowadzący: Marek Drewniak [AIUT]

10.45 – 11.00 – „Outsourcing self-regulation? Scientific expertise across the digital market in the service of future welfare

 • Prowadząca: Katarzyna Drożdżał [Selkie, WUD Silesia]

W Strefie Wiedzy i Rozwoju:

11.15 – 12.45 Seminarium – „What is the Corporate Readiness Certificate and Who is the Persona, we create it for?

 • Prowadzący: Anna Rogut-Dąbrowska, Roman Krzos [Kyndryl]

13.00 – 14.30 Warsztat: „AI in – Insight out: GenAI as a source for sociological inquiry

 • Prowadzący: Bartłomiej Balcerzak [BITECH ThinkTank]

Powyższe aktywności to tylko niektóre atrakcje, znacznie więcej można sprawdzić w programie wydarzenia: Programme (esof.eu)

Polecamy również media społecznościowe ESOF:

Zachęcamy, aby skorzystać z możliwości, jakie daje program głównego wydarzenia (ESOF) oraz targów talentów!

return to top