College of Europe – spotkanie informacyjne dla studentów

• Pomagisterskie studia w College of Europe
  • Stypendia MSZ RP dla najlepszych kandydatów z Polski
  • Rekrutacja na rok akademicki 2023-2024

College of Europe (Kolegium Europejskie) ma przyjemność zaprosić studentów Uniwersytetu Śląskiego na spotkanie informacyjne dotyczące trwającego naboru na rok akademicki 2023-2024.

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie oferta rocznych studiów pomagisterskich w College of Europe w warszawskim Natolinie i belgijskiej Brugii oraz liczne programy stypendialne, dzięki którym studia w Kolegium można odbyć całkowicie bezpłatnie, z zapewnionym zakwaterowaniem i pełnym wyżywieniem na kampusie.

Studia oferowane przez prestiżowe Kolegium Europejskie mają charakter głęboko humanistyczny i interdyscyplinarny,  skupione są wokół idei wspólnej Europy. Realizuje je ponad stu akademików i praktyków – wybitnych fachowców pochodzących z 24 krajów. Pierwszy semestr studiów dedykowany jest pogłębianiu wiedzy dotyczącej integracji europejskiej oraz historii Europy. W drugim semestrze studenci dostosowują plan nauki do indywidualnych zainteresowań wybierając jedną z czterech dostępnych specjalizacji: EU Public Affairs and Policies, The EU and the World, The EU and its Neighbours lub European History and Civilization.

Wymagania formalne w procesie rekrutacji to: posiadanie dyplomu magistra lub innego, wydanego po zgromadzeniu 240 punktów ECTS lub status studenta ostatniego roku studiów

Spotkanie poprowadzi Pan Konrad Szatters, Asystent Akademicki na kierunku Advanced Master of Arts in European Interdisciplinary Studies w College of Europe w Natolinie; absolwent Uniwersytetu Śląskiego oraz College of Europe w Natolinie (rocznik im. Eliane Vogel-Polsky 2021-2022).

Zapraszamy w środę 14 grudnia br. o godzinie 13:00 do auli nr 1 (WPiA, Katowice, Bankowa 11b)