Wydział Prawa i Administracji

Konferencja „Przyszłość badań naukowych w świetle prawa autorskiego, kodeksów etycznych naukowców…”

28.11.2019 - 12:41, aktualizacja 06.12.2019 - 12:05
Redakcja: Admin

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego organizują międzynarodową konferencję naukową pt. „Przyszłość badań naukowych w świetle prawa autorskiego, kodeksów etycznych naukowców oraz kryteriów ocen jakości badań”. Dwudniowe spotkanie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych tematyką, w szczególności do naukowców, absolwentów i stypendystów programu Fulbrighta.

W programie wydarzenia, które odbywać się będzie od 31 stycznia do 1 lutego 2020 roku, zaplanowano trzy panele tematyczne oraz dyskusję poświęconą zagadnieniom związanym z oddziaływaniem polityki punktacji prac naukowych na rozwój nauk społecznych i humanistycznych. Debatę z udziałem zagranicznych przedstawicieli instytucji:

• prof. Sarah de Rijcke (Leiden University),
  • prof. David Budtz Pedersen (Aalborg Universitet),
  • prof. Peter van den Besselaar (Vrije Universiteit Amsterdam),
  • prof. Gunnar Sivertsen (Norwegian Institute for Research Analysis),
  • prof. Theresa Beiner (UA Little Rock William H. Bowen School of Law),

poprowadzi dr hab. Jacek Zrałek z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

return to top