Podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy z Silesia Pro Active

12.12.2022 - 11:56, aktualizacja 12.12.2022 - 11:56
Redakcja: administrator

Uniwersytet Śląski w Katowicach nawiąże współpracę z Silesia Pro Active – organizatorem Silesia Marathon. List intencyjny w tej sprawie podpisany zostanie podczas briefingu prasowego, który odbędzie się we wtorek 13 grudnia 2022 roku o godz. 10.00 na Wydziale Prawa i Administracji UŚ.

Celem współpracy będzie podejmowanie wspólnych działań informacyjno-edukacyjnych oraz współorganizacja wydarzeń promujących aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia w naszym regionie. Wzajemna wymiana wiedzy i doświadczeń pozwoli na realizację wielu wartościowych przedsięwzięć. Uniwersytet Śląski obejmie patronatem jubileuszową 15. edycję Silesia Marathon, stając się tym samym partnerem największej imprezy biegowej w województwie śląskim.

W spotkaniu prasowym udział wezmą: prof. dr hab. Ryszard Koziołek – rektor Uniwersytetu Śląskiego, Bohdan Witwicki – prezes fundacji Silesia Pro Active i dyrektor Silesia Marathon, a także Aleksander Fangor – dyrektor Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego. Briefing odbędzie się w budynku Wydziału Prawa i Administracji (Katowice, ul. Bankowa 11b, pok. 1.4).