15.03.2023 - 21:28, aktualizacja 24.03.2023 - 16:25
Redakcja: redaktorkam

Rozpoczynamy cykl spotkań dla Studentów pod hasłem „Zaplanuj swoją karierę”. Chcemy przedstawić możliwości rozwoju drogi zawodowej jakie dają studia na naszym wydziale. Uczestnictwo w każdym spotkaniu będzie potwierdzone odpowiednim wpisem w suplemencie do dyplomu ukończenia studiów.

Dla studentów kierunku administracja przygotowaliśmy dwudniowe warsztaty „Polskie służby specjalne – praktyczne aspekty realizacji czynności operacyjnych, analitycznych i procesowych”, które odbędą się 29 i 31 marca 2023.

Rejestracja na warsztaty w pierwszej turze jest już zamknięta z uwagi na wyczerpaną pulę miejsc. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach w drugiej turze, czyli:

część I: 29.03.2023 r. w godzinach: 11:30-13:40 (s. 2.25)

część II: 31.03.2023 r. w godzinach: 13:00-15:30 (aula 3)

proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Celem warsztatów jest przekazanie praktycznej wiedzy na temat wykonywania zawodu funkcjonariusza służb specjalnych.

Uczestnicy będą mogli poznać specyfikę służby w służbach wywiadowczych, kontrwywiadowczych oraz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ekonomiczne państwa i zwalczających zagrożenia korupcyjne. W ramach warsztatów nie tylko zostaną omówione regulacje dotyczące służby i zasad etycznych obowiązujących funkcjonariuszy, ale prowadzący przybliżą praktyczny aspekt wykonywanych przez nich obowiązków. Będzie to okazja do zaznajomienia się z cyklem pozyskania informacji, ich opracowania, analizy oraz wykorzystania, a także ze specyfiką typowych dla służb specjalnych czynności tj. tych o charakterze operacyjnym, analitycznym oraz procesowym.

Podsumowanie warsztatów stanowić będzie praca w grupach, podczas której studenci będą mieli możliwość zmierzenia się z rozwiązaniem typowych dla funkcjonariuszy problemowych zagadnień praktycznych.

Zakres tematyki szkolenia będzie obejmować następujące zagadnienia:

• Służby i instytucje tworzące system bezpieczeństwa państwa.
  • Wyjaśnienie pojęcia służba specjalna.
  • Klasyfikacja służb specjalnych.
  • Zadania realizowane przez ABW, AW, CBA, SKW, SWW na tle zadań realizowanych przez służby specjalne innych państw.
  • Uprawnienia ww. służb.
  • Przepisy regulujące funkcjonowanie polskich służb specjalnych.
  • Metody wykorzystywane przez polskie służby specjalne.
  • Kontrola oraz nadzór nad działalnością służb specjalnych.
  • Rozwiązywanie zagadnień problemowych – praca w grupach oraz wspólna dyskusja