Wydział Prawa i Administracji

Spotkanie o wolności z prof. dr hab. Leszkiem Balcerowiczem

25.11.2022 - 10:34, aktualizacja 25.11.2022 - 11:15
Redakcja: martarekosiewicz

We wtorek 6 grudnia 2022 roku o godz. 12.00 w auli nr 6 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 11B, 40-007 Katowice) odbędzie się spotkanie o wolności z prof. dr hab. Leszkiem Balcerowiczem wokół najnowszej książki Profesora „ODKRYWAJĄC WOLNOŚĆ 2. W OBRONIE ROZUMU”.

Spotkanie rozpocznie się krótkim wykładem, który wygłosi prof. dr hab. Leszek Balcerowicz. W drugiej części zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji i wspólnego namysłu nad ideą indywidualnej wolności i jej wpływu na rozwój współczesnych społeczeństw.

Współorganizatorem wydarzenia, które odbywa się pod patronatem Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Witolda Kurowskiego, prof. UŚ jest Koło Naukowe Prawa Pracy „Opus per laborem”. Publikacja „ODKRYWAJĄC WOLNOŚĆ 2. W OBRONIE ROZUMU” to zbiór artykułów liberalnych myślicieli poruszających fundamentalne kwestie indywidualnej wolności i jej wpływu na rozwój społeczeństw. Książkę wydała Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Wydawnictwo Czerwone i Czarne, dzięki wsparciu finansowemu partnerów: Fundacji Wolności Gospodarczej oraz Sebastianowi Kulczykowi.

return to top