WILEKI SUKCES NOWEGO KIERUNKU INTERNATIONAL BUSINESS LAW AND ARBITRATION

17.04.2020 - 13:21, aktualizacja 17.04.2020 - 13:23
Redakcja: administrator

Nowy kierunek w ofercie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego z certyfikatami:

„STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ” oraz „LAUR INNOWACJI”

Utworzony w ramach projektu PO WER kierunek studiów II stopnia w języku angielskim INTERNATIONAL BUSINESS LAW AND ARBITRATION (IBLA), został nagrodzony

w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu

„Studia z Przyszłością”,

którego organizatorem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Konkurs „Studia z Przyszłością” to przedsięwzięcie służące wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych i wartościowych kierunków / programów studiów na polskich uczelniach.

Certyfikatem „Studia z Przyszłością” wyróżniane są zatem kierunki / specjalności realizowane według nowoczesnych i wartościowych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, natomiast uczestników Konkursu ocenia Jury, złożone z naukowców, przedstawicieli Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i reprezentantów środowisk gospodarczych.

Pomysłodawczynią zgłoszenia najnowszego (a zarazem pierwszego w pełni anglojęzycznego) w ofercie Wydziału kierunku do udziału w konkursie „Studia z przyszłością” była Kierownik Organizacyjna WPiA mgr Magdalena Stryja. Przygotowany przez Zastępcę Dyrektora Kierunku International Business Law and Arbitration dr Magdalenę Półtorak wniosek nie dość, że został bardzo pozytywnie oceniony przez Kapitułę konkursu, to zaowocował uhonorowaniem kierunku IBLA także

certyfikatem nadzwyczajnym

„Laur innowacji”

przyznawanym za wdrożenie najbardziej innowacyjnych i unikalnych rozwiązań w zakresie bazy materialnej i technologii wspierających proces dydaktyczny.

Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 10 marca 2020 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie pod Warszawą.

Certyfikaty w imieniu Dziekana WPiA prof. dra Czesława Martysza odebrali:

Prodziekan ds. kształcenia i studentów – dr hab. Witold Kurowski, prof. UŚ

oraz Zastępca Dyrektora kierunku International Business Law and Arbitration – dr Magdalena Półtorak.