Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Prawa i Administracji

I edycja Ogólnopolskiego Konkursu z prawa gospodarczego.

08.12.2021 - 10:51, aktualizacja 17.01.2022 - 11:38
Redakcja: martarekosiewicz

Ogólnopolski Konkurs z prawa gospodarczego to konkurs drużynowy, w którym uczestnicy mają szansę sprawdzić się w roli profesjonalnych pełnomocników, a także zweryfikować w praktyce umiejętności nabyte w trakcie studiów w zakresie pisania opinii prawnej i oratorstwa.

Konkurs ma charakter drużynowy, w skład których wchodzi 2 uczestników. Polega na napisaniu opinii prawnej w sprawie gospodarczej na podstawie sprawozdania z rozmowy i wymiany maili z klientem oraz na rozmowie z klientem na podstawie nowego kazusu i wytycznych.

Konkurs składa się z dwóch etapów.

Zadaniem drużyn podczas I etapu będzie stworzenie pisemnych opinii prawnych w sprawie gospodarczej na podstawie sprawozdania z rozmowy oraz wymiany maili z klientem. Sąd Konkursowy wybiera 6 Drużyn, które zostają zakwalifikowane do etapu ustnego. W etapie ustnym każda Drużyna wciela się w rolę prawników w rozmowie z klientem. Rozmowa nie może przekraczać 40 minut. Drużyny mają czas do 20 grudnia 2021 r. na przesyłanie opinii prawnej, a II etap konkursu jest planowany na 20 stycznia 2022 r.

Partnerem Głównym Konkursu jest kancelaria CMS – Partner Główny ELSA Poland.

Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę w wysokości 2000 zł.

Serdecznie zapraszamy

 

Bartłomiej Stawowy

Asystent ds. Działalności Naukowej ELSA Poland

tel: 668 074 727

e-mail: bartlomiej.stawowy@elsa.org.pl

return to top