Relacja z 10. Zjazdu PEPP w Walencji

22.06.2022 - 14:50 aktualizacja 22.06.2022 - 14:54
Redakcja: martarekosiewicz

Od 13-17.06.2022 r w Walencji odbył się ostatni zjazd 10. edycji Programme in European International Law (PEPP), w ramach którego uczestniczyła trójka doktorantów z naszego Wydziału i Szkoły Doktorskiej UŚ: Martyna Kasperska, Wojciech Panek, Anna Maria Rizzo. Na Uniwersytecie w Walencji doktoranci brali udział w wielu wykładach i warsztatach, a także przedstawiali swoje projekty badawcze przed całą grupą i profesorami z ośrodków partnerskich.  Istotą PEPP jest nie tylko zdobywanie wiedzy i wsparcie przy zadaniu badawczym objętym doktoratem, ale także nawiązywanie bliższych relacji w ramach grupy uczestników z danej edycji, co owocuje w przyszłości różnego rodzaju przedsięwzięciami projektowymi młodych naukowców.  Doktoranci z europejskich uniwersytetów partnerskich w doskonałej atmosferze spędzali ostatnie chwile w Hiszpanii przy asyście kolegów z Walencji.

Doktoranci otrzymali certyfikaty uczestnictwa, które stanowiły podsumowanie rocznej nauki w ramach tego przedsięwzięcia (w tym w styczniu na WPiA UŚ).  Na uroczystości ich wręczenia, które prowadziła prof. dr. Bettina Heiderhoff (główny koordynator programu) celebrowano 10. lecie programu (które przypadało na 2020 r., ale z powodu pandemii nie mogło się wówczas odbyć).  Na uroczystości, uczestnicy poprzednich edycji połączyli się zdalnie z Uniwersytetem w Walencji, w tym dr. Małgorzata Pohl-Michałek, dr Małgorzata Lubelska – Sazanów, oraz Anita Strzebińczyk. Organizatorzy przedstawili także prezentację, na którą składały się wypowiedzi (filmiki) nadesłane przez wielu  „peppersów” z poprzednich lat. Na wydarzeniu gościła również prof. dr hab. Ewa Rott- Pietrzyk, która jest koordynatorem PEPP w Polsce, odpowiedzialnym za organizację zjazdu PEPP na WPiA UŚ w Katowicach oraz kwalifikację uczestników z Polski.