Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale Prawa i Administracji

29.09.2022 - 17:02 aktualizacja 06.10.2022 - 14:46
Redakcja: administrator

4 października 2022 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023. W uroczystościach udział wzięli członkowie społeczności akademickiej: studenci, doktoranci, dawni i obecni pracownicy naukowi i administracyjni, a także przedstawiciele szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości i przedsiębiorców. W trakcie inauguracji dokonano aktu immatrykulacji i odebrania ślubowania akademickiego od nowo przyjętych Studentek i Studentów Wydziału. Pracownikom wręczono nagrody Rektora za działalność naukową, dydaktyczną i organizacyjną. Wybitni studenci zostali uhonorowani nagrodami: im. W. Pańki, im. O. Górniok oraz za wyróżniającą działalność międzynarodową. Wręczono dyplomy dla najlepszych absolwentów, którzy ukończyli studia z wynikiem celującym.

W trakcie inauguracji wykład „O wolności słowa i obowiązku przeciwstawienia się zamachowi na niezależność sądownictwa – refleksje w 5-tą rocznicę Kongresu Prawników Polskich w Katowicach” wygłosił dr hab. Adam Bodnar, prof. SWPS.

Link do Galerii – Inauguracja roku akademickiego 2022/2023