Wystąpienie dr Małgorzaty Lubelskiej-Sazanów w Harvard University School of Law

10.11.2022 - 13:52 aktualizacja 10.11.2022 - 13:52
Redakcja: Admin

Z przyjemnością informujemy, że dr Małgorzata Lubelska-Sazanów została zaproszona na Wydział Prawa (School of Law) Harvard University celem wygłoszenia referatu na temat sytuacji praw zwierząt w Polsce. Pani dr Lubelska-Sazanów jest autorką rozdziału dotyczącego sytuacji praw zwierząt w Polsce w publikacji Global Animal Law wydawanej przez Oxford University Press. W publikacji uczestniczą wiodący przedstawiciele nauk prawnych w zakresie Animal Law z Instytutu Maxa Plancka w Heidelbergu (którego dr Lubelska-Sazanów była stypendystką w minionym roku akademickim) oraz z Harvard Animal Law & Policy Program z Harvard University. Instytucje te są wiodącymi instytucjami naukowymi w zakresie praw zwierząt. Warto podkreślić, że Pani dr Małgorzata Lubelska – Sazanów była jedyną osobą z Polski biorącą udział w warsztatach autorskich w Harvard University, które odbyły się w dniach 31.10.2022-2.11.2022 i jedną z dwóch autorek zaproszonych do przygotowania rozdziałów do publikacji na temat sytuacji praw zwierząt w krajach Unii Europejskiej. Publikacja Global Animal Law ukaże się na przełomie 2023/2024 roku. Głównym celem przyświecającym autorom i wydawcy jest stworzenie kompleksowego opracowania na wzór „Encyklopedii” w zakresie Animal Law.

Gratulujemy tego osiągnięcia!