Wydziałowy Rajd Górski na Baranią Górę

26.09.2024 - 10:35 aktualizacja 26.09.2024 - 11:59
Redakcja: redaktorkam

W imieniu Pana Profesora Andrzeja Matana oraz Pana Profesora Zygmunta Tobora zapraszamy Pracowniczki i Pracowników WPiA na wydziałowy rajd górski, który odbędzie się w dniach 29-30 września (niedziela i poniedziałek).

Celem wyprawy jest wspólne zdobycie Baraniej Góry z noclegiem w schronisku PTTK na Przysłopie (pod Baranią Górą).

Dla osób, które nie mogą do schroniska dostać się pieszo, możliwy będzie transport.

Program:

Niedziela – 29 września 2024

• Przejazd do Wisły (Wisła Głębce) koleją z Katowic (09:47-11:39, 1h52) a potem przejazd do Wisły Czarne (parking). Można tam dojechać samochodem i zostawić go na parkingu strzeżonym.

alternatywnie

•  Przejazd do Wisły (Wisła Głębce) koleją z Katowic (08:46-10:40, 1h54) a potem przejazd do Wisły Czarne autobusem firmy WISPOL linią 54 (Wisła D.A. – Wisła Czarne 11:10-11.30).

Następnie

1. Z Wisła Czarne czarnym szlakiem doliną Czarnej Wisełki do schroniska PTTK na Przysłopie (ok. 2 godzin). Tam odpoczynek (obiad).
  2. Następnie szlakiem czerwonym na szczyt Baraniej Góry (ok. 45 minut).
  3. Powrót do schroniska. Kolacja. Wieczorne rozmowy o górach, wspinaczce i trekkingach, w tym w Himalajach (w schronisku jest sala ze sprzętem audiowizualnym – można przygotować prezentacje).

Poniedziałek – 30 września 2024

1. Ponownie wchodzimy na szczyt Baraniej Góry, po tym zejście do Wisły Czarne doliną Białej Wisełki (ok. 2 godzin) i wracamy stąd do Wisły Głębce i powrót do Katowic.

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o zgłaszanie się za pośrednictwem formularza.