Medyczna marihuana w Polsce: cud czy przekręt

14.03.2023 - 09:14, aktualizacja 14.03.2023 - 11:08
Redakcja: administrator

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na stacjonarne seminarium z zakresu teorii i filozofii prawa, które odbędzie się w dniu 28 marca 2023 r. o godz. 17:00-18:30 w sali posiedzeń Rady Naukowej Instytutu Nauk Prawnych (1.4). Prelegentem będzie dr Mateusz Klinowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który wygłosi referat pt. Medyczna marihuana w Polsce: cud czy przekręt?

dr Mateusz Klinowski – działacz społeczny, blogger, popularyzator nauki, aktywnie walczył o depenalizację narkotyków w Polsce, pracuje jako adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UJ, wcześniej również burmistrz Wadowic.

Medyczna marihuana w Polsce: cud czy przekręt?

W ciągu kilku lat w polityce krajowej przeszliśmy od demonizowania konopi do legalnej jej sprzedaży w aptekach oraz tajemniczych sklepach z olejami i zielonym liściem. Co spowodowało tę cudowną przemianę? Czy stoją za nią dane naukowe, czy raczej magia polityki? Czy marihuana rzeczywiście leczy i czym różni się ta z apteki od tej sprzedawanej bez recepty w automatach stojących w centrach handlowych? O kulisach zmiany polityki narkotykowej w Polsce opowie jeden z bezpośrednich uczestników wydarzeń, które do tego doprowadziły.