Polski przedsiębiorca na chińskim rynku – spotkanie mecenasem Liwei Cai – 24 listopada 2022

18.11.2022 - 15:16, aktualizacja 18.11.2022 - 15:16
Redakcja: martarekosiewicz

W czwartek 24.11. 2022r. na naszym Wydziale odbędzie się stacjonarne spotkanie studentów z chińskim prawnikiem, praktykiem, adwokatem Liwei Cai. Pan mec. Liwiei Cai jest partnerem polskiej kancelarii JGBS (Kancelaria Biernat & Kossacki Spółka Partnerska Radcy Prawnego i Adwokata; po zmianie nazwy  – Hanglung Law) i  głową kancelarii Shanghai Hanglung Law Offices. Specjalizuje się w bezpośrednich inwestycjach zagranicznych w Chinach oraz w reprezentacji podmiotów zagranicznych w rozwiązywaniu sporów przed chińskimi sądami i instytucjami arbitrażowymi. Działa na rzecz dobrych stosunków między Polską a Chinami. Prowadzi w Chinach spotkania na temat polskiego rynku i prawa, wspierając podmioty polskie. Obecnie jest jedynym obywatelem Chin, zarejestrowanym jako prawnik zagraniczny w Polsce na liście prowadzonej przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się 24 listopada (czwartek), o godzinie 18:00, w auli nr 3. Zostanie poświęcone przyczynom, ze względu na które polscy przedsiębiorcy tak często nie odnoszą sukcesu na chińskim rynku.

Organizatorem wydarzenia jest nasza studentka Weronika Oszajca z Międzywydziałowego Koła Naukowego Kultury i Prawa Chińskiego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym spotkaniu.